ΓΙΟΡΤΗ 28ης ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

Το νηπιαγωγείο, το Δημοτικό και το Γυμνάσιο συνδιοργάνωσαν τη γιορτή της επετείου του ΟΧΙ και τίμησαν την ανδρεία των προγόνων μας που αντιστάθηκαν και έδωσαν και την ζωή τους αντιστεκόμενοι στους Ιταλούς εισβολείς.

Η χαρά μας για την καθολική συμμετοχή των γονέων και κηδεμόνων ήταν μεγάλη και τους ευχαριστούμε για την παρουσία τους.

Ο Διευθυντής του Γυμνασίου κ. Χύτας Κωνσταντίνος απένειμε τα αριστεία και τα βραβεία στους αριστεύσαντες μαθητές του Γυμνασίου και παρέδωσε τη σημαία στο μαθητή της Γ τάξης Φούστανι Φαμπιάν.

Στη συνέχεια οι μαθητές απέδωσαν το χρονικό, απήγγειλαν ποιήματα και τραγούδησαν υμνώντας την ανδρεία των Ελλήνων.

Την όλη επιμέλεια της γιορτής ανέλαβε η καθηγήτρια κ. Τσουρβάκα Ευαγγελία βοηθούμενη από την καθηγήτρια μουσικής κ. Ντέλλα Μαριάννα η οποία επιμελήθηκε τα τραγούδια.

Η φωτογράφιση ήταν ευγενική χορηγία του "FOT@CENTER" Τρίκαλα.

Γκαλερί Εικόνων

Μεινετε Ενημεροι